Akcja Podkarpackie Dzieciom

Podkarpackie Dzieciom

 

 

Image

 

Celem tegorocznej, 6 edycji akcji charytatywnej Podkarpackie Dzieciom jest zebranie 200 000 zł na zakup wysokiej klasy aparatu USG, który trafi do Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w rzeszowskim Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2. Ultrasonograf GE Versana pozwoli na badania przyłóżkowe, podnosząc jakość leczenia najmłodszych, onkologicznych pacjentów z całego Podkarpacia.

 

Klinika Onkohematologii Dziecięcej w Rzeszowie rocznie diagnozuje około 50 nowych przypadków chorób nowotworowych. Badanie USG, to jedno z podstawowych i regularnych badań w diagnostyce i leczeniu, dlatego wykonywane przy łóżku chorego jest szczególnie istotne - niektórzy pacjenci Kliniki nie mogą być transportowani do pracowni USG ze względu na ciężki stan zdrowia. Co więcej dobrze wykonane badanie USG może często zastąpić bardziej inwazyjne badania, co jest szczególnie istotne dla dzieci, które mogą wymagać znieczulenia ogólnego przy bardziej zaawansowanych procedurach diagnostycznych.

 

Aparat GE Versana jest wyjątkowy pod względem jakości uzyskiwanego obrazu. Sprzęt posiada zaawansowane oprogramowanie, co czyni go jednym z najlepszych ultrasonografów na świecie. Wyposażenie w kilka głowic o różnych zastosowaniach pozwala na przeprowadzanie zarówno badań ogólnych, jak i wysokospecjalistycznych. To czyni go uniwersalnym do pracy na innych oddziałach pediatrycznych, a także w pracowni USG KSW nr 2, zwiększając dostępność tego rodzaju badań dla pacjentów pediatrycznych. Obecnie w Pracowni USG wykonuje się nawet 120 badań dziennie.

 

 

Back to top