Akcja Podkarpackie Dzieciom

Podkarpackie Dzieciom

 

 

Image

 

Podkarpackie Dzieciom, to akcja charytatywna zapoczątkowana przez Władysława Ortyla, Marszałka Województwa Podkarpackiego. Choć nazwa powstała dopiero w 2020 roku i wiązała się bezpośrednio ze zbiórką na cele inwestycyjne na Oddziale Onkohematologii Dziecięcej z Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie, to historycznie inicjatywa pomocy rozpoczęła się w 2017 r. To wtedy po raz pierwszy w trakcie I Samorządowego Balu Charytatywnego, który kończył I Ogólnopolskie Forum Samorządowe, zorganizowane w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym G2A Arena w Jasionce, kwestowano na rzecz Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci. W balu udział wzięło 300 osób. Na przekazaną Fundacji kwotę 44 379 zł, złożyły się m.in. wpłaty od osób indywidualnych, przedstawicieli świata biznesu oraz dochód z aukcji przeprowadzonej podczas balu. Wśród przedmiotów przekazane na aukcje goście balu licytowali m.in. pióro Prezydenta RP, Andrzeja Dudy oraz koszulkę z autografem Roberta Lewandowskiego.

 

5 edycja zbiórki była wyjątkowa, a to ze względu na pandemię Covid-19 i konieczność przeniesienia akcji w całości do internetu. Sięgnęliśmy po multimedia: stworzyliśmy serię edukacyjnych materiałów wideo, zdalnie zaangażowaliśmy lokalnych przedsiębiorców i rękodzielników do przekazania przedmiotów na aukcje, a media społecznościowe wykorzystaliśmy do komunikacji. Z pomocą przyszły podkarpackie media, które promowały wtedy internetowy challenge angażujący w promocję akcji kolejnych uczestników-darczyńców. Udział w nim wzięli m.in. dziennikarze, przedstawiciele władzy samorządowej, Wojewoda Podkarpacki, a także dyrektorzy i szefowie instytucji publicznych.  W tych trudnych okolicznościach zebraliśmy ponad 60 000 zł.

 

Rekord finansowy, czyli 360 000 zł padł podczas 3 edycji akcji charytatywnej w 2020 roku. To była pierwsza kwesta zorganizowana wspólnie z Fundacją ISKIERKA. Pieniądze pomogły doposażyć 2 pracownie USG w Zakładzie Radiologii i Diagnostyki Obrazowej w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie.

 

Trzy pierwsze akcje charytatywne marszałka Podkarpacia wspomagały Fundację Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie.

 

Odwiedź nasze profile na FacebookuInstagramie oraz kanał na Youtube.

 

 

Back to top