Szanowni Państwo, mieszkańcy Podkarpacia,

  Rok 2020, to szczególny czas dla nas wszystkich, nie tylko dla naszego regionu, ale również dla całej Polski, Europy i świata. Pandemia Koronawirusa bardzo dużo zmieniła w codzienności, którą znaliśmy. Strach o zdrowie nasze i najbliższych, przymusowa izolacja i rosnący dystans międzyludzki, w końcu zamknięte szkoły, sklepy, odwołane życie kulturalne miast i spowolniona gospodarka, wciąż jeszcze skutkują pytaniem o przyszłość, stabilność, normalność. Wierzę jednak mocno, że już wkrótce, w związku z pojawieniem się szczepionki, uda nam się wrócić do życia, które znamy wszyscy i za którym tak tęsknimy.

  Przed nami jednak kolejne miesiące wspólnej walki, zespołowego działania dla dobra każdego z nas. O tę właśnie solidarność proszę Państwa i tym razem, bowiem są wśród nas tacy, którzy nie mogą czekać, którzy potrzebują naszej pomocy natychmiast. Myślę o dzieciach, podopiecznych Fundacji Iskierka, zmagających się z chorobami onkologicznymi, którym do tej pory, jako samorząd województwa wspólnie z Podkarpackim Stowarzyszeniem Samorządów Terytorialnych, pomagaliśmy organizując coroczny bal charytatywny. Zebrane pieniądze finansowały sprzęt diagnostyczny, przywracały nadzieję, dodawały sił. Potrzeby małych pacjentów, bez względu na okoliczności, wciąż są widoczne. Mimo, iż bal nie odbędzie się w tym razem to, stanęliśmy na wysokości zadania, aby nieprzerwalnie z wielkich i wrażliwych serc mogła płynąć pomoc. Akcję charytatywną przenieśliśmy do internetu, a zbiórkę prowadzimy online.

  Dzięki specjalnie stworzonej stronie internetowej oraz kanałom w mediach społecznościowych liczymy, że dotrzemy z naszą akcją wszędzie tam, gdzie spotka się ona z pozytywnym odzewem. Podkarpackie Dzieciom – Zostań naszym bohaterem, to nazwa tegorocznej akcji, której patronuje i do której przyłączenia się Państwa gorąco zapraszam.
   

  Zobacz film, w którym marszałek mówi o akcji
  Podkarpackie Dzieciom - Zostań naszym bohaterem!

   

  Władysław Ortyl
  Marszałek Województwa Podkarpackiego,
  Przewodniczący Zarządu PSST

   

  Strona startowa                                                                                                         Regulamin      Kontakt

  Please publish modules in offcanvas position.