Jak wyglądały nasze poprzednie zbiórki?

  Inicjatywa Samorządowego Balu Charytatywnego narodziła się równo 5 lat temu. Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego, sam będąc ojcem i dziadkiem, doskonale wie z iloma trudnościami i wyzwaniami muszą mierzyć się rodzice, a już szczególnie Ci rodzice, których dzieci zaczynają chorować nagle i bez uprzedzenia. Jako włodarz regionu chciał wówczas i wciąż chce zrobić więcej dla mieszkańców województwa, pokazać, że współpraca, solidarność i zwykła ludzka życzliwość może pomagać na wielką skalę – ratować życie.

  Tak narodziła się wizja współpracy na linii samorząd – fundacja. Za nami wiele rozmów, ustaleń wspólnego i ponadczasowego celu. Efektem tej ciężkiej pracy, to na ten moment trzy edycje Balu prowadzone na rzecz Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci, a kolejne dwie na rzecz Fundacji Iskierka, która pod swoją opieką ma dzieci przebywające na oddziale Onkohemalotogii Dziecięcej w Szpitalu Klinicznym numer 2 w Rzeszowie.

  Każda z dotychczasowych akcji cieszyła się ogromnym zainteresowaniem osób zarówno ze świata polityki, biznesu i mediów, a jak również tych, którzy z wielkim sercem i zaangażowaniem podeszli do wspólnego celu – pomocy dzieciom.

  W ubiegłorocznej akcji zebraliśmy 360 tys. złotych! To ogromna kwota! Dzięki niej kupiliśmy aparat USG dla Szpitala Klinicznego nr 2 w Rzeszowie, dzięki któremu będzie możliwe badanie pacjentów już od pierwszych dni życia.

   

  Zobacz film z IV edycji Podkarpackiego Samorządowego Balu Charytatywnego

   

  Jest to dla nas ogromna radość, bo wiemy, że ten sprzęt będzie służył pacjentom z całego Podkarpacia. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie Wy – Bohaterzy – poprzedniej edycji zbiórki. Ludzie występujący z imienia i nazwiska, ale także Ci, którzy pomagają po cichu, wpłacający nawet najmniejsze kwoty. Tu zasada, że ziarnko do ziarnka – ma idealne odzwierciedlenie, bo razem możemy wiele. To właśnie suma wielu drobnych gestów, nawet najmniejszych uderzeń ludzkich serc i przejawów życzliwości, składa się na każdą edycję naszej akcji. Buduje ją i pomaga w okresie Świąt Bożego Narodzenia, a także Nowego Roku z optymizmem i nadzieją patrzeć na lepsze i bezpieczniejsze jutro, które wspólnie budujemy.

  Dlatego i teraz zachęcamy wszystkich Państwa do udziału i pomocy, każde udostępnienie, każde polubienie, słowo szepnięte na ucho znajomych i rodzinie, a także każda wpłata bez względu na swoją wysokość ma wielką moc!

  PODKARPACKIE DZIECIOM - ZOSTAŃ NASZYM BOHATEREM!

   

  Strona startowa                                                                                                         Regulamin      Kontakt

  Please publish modules in offcanvas position.